Elektrické infra kúrenie

Tento typ kúrenia patrí k najprirodzenejšej forme sálavého kúrenia.

Niečo o infra vykurovaní:

Infračervená energia je forma tepelnej energie, ktorá v protiklade k iným energetickým formám nevyužíva ako transportné médium okolitý vzduch. Vďaka tejto vlastnosti infračervené žiarenie ohrieva z viac ako 80% priamo okolité telesá a iba menej ako 20% okolitý vzduch. Najväčšia výhoda tejto metódy však spočíva v prenikaní tepelných lúčov do hĺbky ľudského tela a do iných pevných telies. Dôsledkom tohto prenikania tepla do ľudského organizmu a okolitých teplých plôch je príjemný pocit tepla u osôb, ktoré sa nachádzajú v takto vykurovaných priestoroch. Stimulácia ľudského tela infračervenými lúčmi má blahodarné účinky na ľudský organizmus.

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že pocit tepla je závislý len na teplote okolitého vzduchu. Ako príklad poslúži príklad z prírody: lyžiari opaľujúci sa na svahu aj napriek nízkej teplote okolitého vzduchu. Dôvod: sú obklopení tepelnými vlnami, ktoré pochádzajú zo slnečného žiarenia.

Navrhujeme ho v niekolkých variantách:

Infra panely

stropné a nastenné,v rôzných farebných variantách, alebo s motívmy, a aj v rôznych materialových vyhotoveniach akoje napr: kameň, sklo, zrkadlo

 

 

 

Infra fólie

stropné a podlahové